Endermologia – Skuteczny sposób na redukcję cellulitu

Moda

Endermologia – Redukcja cellulitu
Cellulit to problem, który doskwiera wielu kobietom i mężczyznom na całym świecie. Choć może wydawać się, że nie ma na to skutecznego sposobu, istnieją metody, które okazują się być skuteczne w redukcji obecności pomarańczowej skórki. Jednym z takich sposobów jest endermologia, inaczej zwana terapią vacuum.

Czym jest endermologia?
Endermologia to rodzaj masażu, który wykorzystuje specjalne urządzenie, zwane lipo-massage. To urządzenie aspiruje i masuje skórę, dzięki czemu ułatwia usuwanie nagromadzonego pod nią tłuszczu. Dzięki endermologii dziewięćdziesiąt procent kobiet i mężczyzn zgłaszających się na zabiegi zauważa poprawę stanu swojej skóry i zredukowanie cellulitu na ciele.

Jak działa endermologia?
Endermologia działa na zasadzie ukrwienia podskórnej warstwy skóry, dzięki czemu redukuje obrzęki i wyrównuje jej napięcie. Masaż powoduje pobudzenie głębszych warstw skóry i stymuluje procesy metaboliczne w organizmie. Dzięki temu, narastające pod skórą tłuszcze są usuwane, a komórki skóry są zregenerowane. Warto jednak pamiętać, żeby przed zabiegiem podjąć aktywność fizyczną i odpowiednio się nawodnić. To pomaga skórze szybciej pozbyć się toksyn i zwiększa efektywność terapii.

Jak wygląda zabieg endermologii?
Zabieg endermologii trwa około 45 minut i jest niewiele inwazyjny. Polega na przesuwaniu urządzenia po skórze, wykonując jednocześnie masaż i aspirację. W czasie zabiegu należy założyć specjalny kombinezon, który ułatwi przesuwanie masażera po ciele. Jest on bezbolesny, a jedynym odczuciem, jakiego możemy doświadczyć, jest lekki ucisk. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, ale szybko znika.

Efekty endermologii
Z głównej listy wypunktowanej:

  • Redukcja pomarańczowej skórki,
  • Ujędrnienie i wygładzenie skóry,
  • Rozluźnienie spiętych mięśni,
  • Usunięcie nadmiaru wody,
  • Lepsze krążenie krwi i limfy.

Endermologia to skuteczny sposób na likwidację cellulitu i poprawę kondycji skóry całego ciała. Dzięki tej terapii jesteśmy w stanie poprawić wygląd naszej skóry bez ingerencji chirurgicznej. Jeżeli więc borykasz się z problemem cellulitu i chcesz go skutecznie pozbyć, terapia endermologiczna jest dla Ciebie odpowiednia.