Jak nosić apaszkę na szyi i tworzyć modny look

Moda
 1. Wstęp: apaszka na szyi jako element stylizacji
  Apaszka na szyi to modny dodatek, który może dodać każdej stylizacji indywidualnego charakteru. Odpowiednio dobrane i noszone apaszki z pewnością przyciągną uwagę i wzbudzą zainteresowanie innych. Jednak wiele osób boi się eksperymentować i decydować, jak właściwie nosić apaszkę na szyi. W tym artykule opowiemy o kilku sposobach, jak nosić apaszkę, aby tworzyć modny look.

 2. Wybierz odpowiednią apaszkę do stylizacji
  Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednią apaszkę. Najlepiej wybrać tę, która będzie idealnie pasować do całej stylizacji. Jeśli ubieramy się w jednolite barwy, to możemy postawić na kolorową apaszkę, która ożywi zestawienie. W przypadku wzorzystych ubrań, warto wybrać apaszkę w kolorze zgodnym z kolorem dominującym na ubraniu.

 • Pamiętaj, aby nie narzucać apaszki stylizacji, ale raczej dopasować ją do naszych ubrań.
 1. Sposoby noszenia apaszki
  Apaszka na szyi może być noszona na kilka sposobów. Oto kilka propozycji:
 • Pętelka – apaszkę składamy wzdłuż do paska, następnie robimy z niej pętlę i przeciągamy przez nią końce, a potem wiążemy je między sobą.

 • Okręcanie – apaszkę zawijamy kilkakrotnie wokół szyi, a następnie wiążemy na bok.

 • Kokardka – apaszkę składamy na pół i powtarzamy tę operację kilka razy, aby uzyskać kształt kokardki.

 • Krawat – apaszkę składamy wzdłuż na pół, a następnie okręcamy wokół szyi, w taki sposób, aby jeden koniec był dłuższy niż drugi. Krótszy koniec zawiązujemy podłużnym węzłem na ramieniu, a dłuższy owijamy wokół węzła i wiążemy dookoła szyi.

 • Ozdobny chwost – apaszkę składamy na pół i zaciskamy dłonią na środku. Następnie robimy z niej zwój i obwiązujemy nićmi wełnianymi, aby utworzyć chwost.

 1. Apaszka w stylizacjach
  Apaszka na szyi pasuje do różnych stylizacji. Można ją nosić do eleganckiego stroju, np. do żakietu i spódnicy w stylu retro. Można jej jednak użyć również do codziennej stylizacji. Apaszka na szyi ożywi całość, ale musimy pamiętać, aby nie przeładować stroju i dodatków.
 • W stylizacjach retro- gładka jednokolorowa apaszka kontrastująca z wzorzystą sukienką doda szyku i elegancji.

 • W stylizacjach casualowych – apaszka z turkusowymi paskami składająca się wewnątrz beżowej marynarki doda stylizacji klasycznego pierwiastka.

 • Do stylizacji wieczorowej- apaszka w kolorze srebrnym albo złotym świetnie sprawdzi się jako ozdoba do sukni wieczorowej.

 1. Podsumowanie
  Apaszka na szyi to niezwykle modny dodatek, który warto wykorzystać w stylizacjach. Jednak, aby osiągnąć pożądany efekt, trzeba umieć ją właściwie nosić i dopasować do stylizacji. Najlepiej wybrać klasyczną apaszkę o jednolitym kolorze lub z delikatnymi wzorami, które można dowolnie zestawiać z ubraniami. Warto również pamiętać o sposobie, w jaki apaszkę wiążemy – pętelka, okręcanie czy kokarda to tylko niektóre z propozycji. Apaszka może być doskonałą ozdobą zarówno do stylizacji eleganckich, jak i casualowych czy wieczorowych. Właściwie dopasowana apaszka z pewnością doda nam szyku i indywidualnego charakteru.