Jak nosić broszki i dodawać blasku swoim strojom

Moda

Broszki to jeden z największych hitów w modzie akcesoriów. Ten obiekt retro został odnowiony i wnosi do naszej garderoby nie tylko styl, ale także znaczenie. Broszki to uniwersalne dodatki, które można nosić na różne sposoby, zarówno na bluzach, marynarkach, swetrach, szalach, torebkach i butach. Oto kilka wskazówek, jak nosić broszki i dodawać blasku swoim strojom.

 1. BROSZKI W KOLORZE
  Broszki w kolorowe wzory lub z jednym kolorowym elementem, można nosić na neutralnych ciuchach, które ozdobią i rozjaśnią nasz strój. Broszki w kolorze wprowadzają nastrój i klimat, polecamy nosić je w kontrastującym kolorze przy ciemnych ciuchach, a przy jasnych ciuchach w tym samym kolorze, co broszka. Takie połączenia zwracają na siebie uwagę i wywołują zaciekawienie.

 2. BROSZKI DO GÓRY NOGAMI
  Broszki można nosić w różnych pozycjach, pełniąc różne funkcje. Mogą stanowić ozdobę naszego stroju lub spełniać funkcję praktyczną. Jednym z ciekawszych sposobów noszenia broszek jest ich umieszczenie spodem do góry. Taki zabieg na pewno przyciągnie uwagę i dodatkowo ozdobi nasz strój.

 3. BROSZKI I JEANSY
  Jeśli chodzi o broszki, jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat, to ich stylizacja do jeansów. Jeansy i broszki tworzą idealne połączenie, które nawiązuje do stylu lat 80-tych. Broszka na kieszeni spodni, na pasku, na szlufce, czy też broszka w postaci kamieni na łańcuszku – te akcesoria w połączeniu z jeansami dodają stylu i charakteru naszemu strojowi.

 4. BROSZKI I ZŁOTO, SREBRO W NADMIARZE LUB W ODSŁONIE
  Broszki o dodatkach wykonanych z srebra lub złota będą się pięknie komponować z biżuterią w takim samym stylu. Kiedy jednak postawimy na INNY metal, warto, aby broszka była wykonana z kamieni szlachetnych lub w bardziej wyrazistym kolorze, aby nie drażnić oczy naruszonymi regułami.

 5. WYBIERAJĄC BROSZKI
  Kiedy wybierasz broszki, zwróć uwagę na kilka ważnych rzeczy. Broszka powinna być proporcjonalna do naszego stroju i figury. Ciężka broszka będzie zginać cienkie materiały, a lżejsza broszka nie zrobi wrażenia przy grubych swetrach. Jeśli chodzi o styl, warto wybierać broszki o oryginalnych kształtach lub z ciekawym motywem np. z kwiatów, zwierząt lub z misternie wykonanym, delikatnym wzorem.

Podsumowując, broszki to świetne dodatki, które można nosić na wiele sposobów i na wiele okazji. Ich wybór zależy od naszego poczucia stylu i upodobań. Pamiętajmy, że broszki dodają charakteru naszym stronom i są świetnym sposobem na uzupełnienie naszej garderoby.