Jak nosić muszkę i podkreślić elegancję

Moda

Wpisuje się w zasadę, że dodają one długości i zwiększają integralność artykułu.

Muszka – jednocześnie elegancka i odważna. Choć w dzisiejszych czasach zdecydowanie utożsamiana z okazjami bardzo oficjalnymi, warto jej używać także na co dzień, by podkreślić swoją pozycję, styl i klasę. W poniższym artykule przedstawiamy kilka rad, jak nosić muszkę i podkreślić elegancję.

 1. Rodzaje muszek
  Muszki dzielą się na te z wiązaniami ręcznymi oraz te z klipsem, przystępniejsze cenowo i łatwiejsze do użytku. Warte uwagi są także muszki morskie, idealne na wakacje, materiałowe lub wełniane, adekwatne na okres jesienno-zimowy.

 2. Dobór do stroju
  Muszkę zdecydowanie lepiej podkreślić na ciemnym tle, bez wzorów, lub jedynie z drobnym wzorem, delikatnym. Idealna będzie ona na smokingu, garniturze z szarą marynarką lub na wieczornym przyjęciu. Muszki zwiększają swoją siłę, kiedy pasują do krawatu, kolorystycznie, bądź pod względem wzoru, co tworzy wrażenie spójnego i eleganckiego stylu.

 3. Jak wiązać muszkę?
  Wiązanie muszki ręcznie wymaga wprawy oraz rozluźnienia. Stosując zapięcie klipsowe, musimy zadbać o to by dobrze przylegało do szyi, lecz też nie uczulało, bądź nie krępowało.

 4. Wybór materiału
  Muszki z jedwabiu w ciekawych barwach – jak burgund, granat czy butelkowa zieleń – dają ciekawy, ale i bardzo wysublimowany efekt. Bardzo eleganckie są też muszki w kropki, delikatne i skromne. Ich wybór zależy przede wszystkim od okoliczności oraz gustu użytkownika.

 5. Muszka zegarkiem
  Szukając właściwego dodatku do słusznego ubioru, można pomyśleć także o zestawieniu muszki z zegarkiem. Przykładowo, muszka w kolorze szarym doskonale pasuje do takiego samego zegarka.

Nie trzeba się bać wyrazistych, intensywnych kolorów ani przerostu formy nad treścią. Muszka świetnie wpisuje się w współczesne trendy modowe, łącząc w sobie klasyczny, elegancki styl z odważnymi i śródziemnomorskimi inspiracjami. Jednocześnie jednak, nie trzeba komponować jej z takimi samymi zdobyczniami, warto po prostu czuć się swobodnie, a dzięki niej podkreślić swoją wyjątkową osobowość.