Jak nosić pastelowe kolory i wyglądać modnie

Moda

Czerpanie z pastelowych kolorów może być świetnym pomysłem dla osób, które szukają łagodniejszych, bardziej subtelnych i niewymagających looków. Istnieją jednak pewne ograniczenia, a sposób na to, by faktycznie wyglądać modnie, nie wulgarnie, lecz delikatnie i kobieco, to znalezienie odpowiedniego balansu.

  1. Złóż swój strój z jednego elementu w pastelowym kolorze.

Zacznij od elementu garderoby w wybranym przez Ciebie pastelowym kolorze i zbuduj wokół niego swój look. Możesz na przykład dobrać buty, torebkę czy biżuterię, która podkreśli Twój outfit. Pamiętaj o tym, by cały look był świetnie skomponowany i harmonijny.

  1. Połącz kilka pastelowych kolorów w jednym stroju.

Jeżeli zdecydujesz się na taki krok, musisz pamiętać o odpowiednim połączeniu kolorów. Najważniejsze to zadbać o to, by kolory nie były ze sobą zbyt nachalnie kontrastujące. Ciężko jest zrobić sobie krzywdę, jeśli do twojego zestawu dołączysz delikatną, białą koszulę. Ważne by nie zapomnieć o dodatkach – nietypowe bransoletki, kolczyki czy naszyjniki w podobnych kolorach będą na pewno miłym urozmaiceniem stroju.

  1. Pastelowe kolory a styl boho

Styl boho, to swoboda, luz oraz luz w wyborze kolorów i fasonów. Jeśli więc chcesz zacząć zabawę z pastelami, to styl boho może być dla ciebie idealnym wyjściem. W tym przypadku połącz delikatną, pastelową sukienkę z butami na niewielkim obcasie i dodaj trochę różowego do makijażu.

  1. Patrz na cały look.

Ważne, aby patrzeć na cały look – nie tylko na elementy garderoby, ale także na całość stylizacji. Musi ona być spójna i harmonijna. Zadbaj także o dobry dobór dodatków – pewne elementy garderoby będą pasować do określonych detali, a inne nie.

  1. Odkryj swoją kreatywność.

Odkryj królestwo pasteli i pozwól sobie na nieco zabawy z odważniejszymi zestawami. Dzięki temu właśnie nauczysz się z powodzeniem odkrywać własny styl i podejście do mody. Jest to wyzwanie dla każdej kobiety.