Moda na kurtki bomberki – streetwearowy styl

Moda

Od militarnych do streetwearowych – kurtki bomberki to przebój mody

Kurtki bomberki to jeden z największych trendów ostatnich sezonów. Znajdziemy je w każdym sklepie z odzieżą i na każdej ulicy. Sprawdźmy, co takiego przyciąga w nich uwagę?

Ewolucja kurtki bomberki – od militarnych do streetwearowych wariantów

Pierwsze kurtki bomberki powstały w czasach drugiej wojny światowej i były częścią wyposażenia amerykańskich pilotów. Z czasem zaczęły być coraz bardziej dostępne dla zwykłych ludzi i zyskały popularność wśród subkultur punkowych i skaterskich. Dzisiaj kurtki bomberki to już nie tylko noszone przez ludzi związanych z militariami, ale także przez osoby, które chcą wyraźnie wyróżnić się z tłumu.

Kurtki bomberki – ciągle na czasie, ciągle modne

Kurtki bomberki to element, który pojawia się w niemal każdej kolekcji odzieżowej. Przyciągają uwagę swoim krojem, kolorystyką i bogatą kreatywnością projektantów i marek odzieżowych. Dość powiedzieć, że kurtki bomberki to nowoczesna klasyka, a zadziwiająca zmienność ich stylu i barw sprawia, że nigdy się nie nudzą.

Czym wyróżniają się streetwearowe warianty kurtki bomberki?

Współcześnie, warianty kurtki bomberki, które nosimy na co dzień, to zwykle streetwearowe projekty. Stawiają one na ciekawe dodatki, jak np. kieszenie, lamówki, kontrastujące zamki i kolorowe futerka. Charakteryzują się również luźnym krojem, który daje swobodę ruchów i możliwość dopasowania ich do wielu różnych stylizacji.

Jak nosić kurtki bomberki?

Kurtki bomberki to element, który może się idealnie wpisać w wiele różnorodnych stylizacji – od eleganckich po sportowe. W dalszej części artykułu wymienimy kilka pomysłów na to, jak nosić kurtki bomberki i czym je zestawiać:

  • Kurtka bomberka + dżinsy + trampki – to idealna opcja na casualowe wyjście
  • Kurtka bomberka + sukienka + botki – to połączenie zapewni kobiecy i zmysłowy look
  • Kurtka bomberka + spodnie skórzane + buty na obcasie – to stylizacja idealna na wieczorne wyjście z przyjaciółmi

Podsumowując, bomberka zwraca uwagę oryginalnym stylem, kolorami i krojem. Dzięki różnorodnym wariantom, każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Kurtki bomberki to również element garderoby, który świetnie komponuje się z innymi elementami mody i okazuje się bardzo praktycznym wyborem na co dzień.