Najdroższe perfumy na świecie – Ceny i unikalne zapachy

Moda

Najdroższe perfumy – więcej niż tylko zapach

Dla wielu osób dobre perfumy to nie tylko przyjemny zapach, ale również wyraz luksusu, prestiżu i statusu społecznego. Często producenci ekskluzywnych perfum wykorzystują do ich tworzenia składniki najwyższej jakości, a czasem również ozdoby wykonane z drogocennych kamieni. W tym artykule przedstawimy kilka najdroższych perfum na świecie i podpowiemy, dlaczego ceny ich sięgają niekiedy kilkuset tysięcy dolarów.

Perfumy Clive’a Christiana – królewski luksus

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie ekskluzywnych perfum jest Clive Christian. Brytyjski projektant wykreował wiele niezwykłych zapachów, które osiągnęły rozgłos na całym świecie. Jego narzucające się nuty to m.in. bergamotka, jaśmin czy róża damasceńska. Niemniej jednak to nie tylko unikalny skład perfum sprawia, że są one tak drogie. Clive Christian wykorzystuje do swoich butelek kryształy, a niektóre z nich posiadają nawet naszyjniki wykonane z diamentów. Cena zapachu marki Clive Christian może sięgnąć nawet 550 000 dolarów.

Perfumy DKNY Golden Delicious Million Dollar – połączenie zapachu i złota

Innymi luksusowymi perfumami, których koszt jest równie imponujący, są DKNY Golden Delicious Million Dollar. Jest to ciekawa propozycja, bo oprócz intensywnego zapachu czuć również zapach – złota! Po kilku minutach od spryskania skóry czuć zapach metalu szlachetnego, co nadaje perfumom jeszcze większej wartości w oczach niektórych klientów. Wytwórcy postanowili również oprawić buteleczki w aż 14-karatowe złoto, a każda z nich ozdobiona jest ponad 2 000 diamentami. Całość robi wrażenie, choć cena zapachu jest nieco mniejsza niż w przypadku produktów Clive’a Christiana – około 1 milion dolarów.

Nasz ludzki feromon – perfumy Shumukh

Arabski producent perfum – The Spirit of Dubai Postało – postanowił stworzyć coś zupełnie innego – Shumukh – zapach, który w swoim składzie posiada podobno fragmenty ludzkiego feromonu. Wytwórcy zapewniają, że to, co wyróżnia te kosmetyki, to ekstrakty z 18 różnych gatunków kwiatów i innych roślin, w tym ostryżu długoostrogowego, różanecznika i paczuli. Co więcej – buteleczka jest niemalże dziełem sztuki, posiada aż 3,571 diamentów oraz 2,5-karatowy biały diament w kształcie serca. Cena Shumukh to 1,295,000 dolarów.

5 najdroższych perfum na świecie

Choć powyższe propozycje wydają się kosztowne, nie są to najdroższe perfumy, jakie znajdziemy w sklepach. Oto pięć z nich:

  1. Clive Christian No. 1 – 550,000 dolarów
  2. Shumukh – 1,295,000 dolarów
  3. DKNY Golden Delicious Million Dollar – 1,2 milionów dolarów
  4. Chanel Grand Extrait – 4,200 dolarów
  5. Baccarat Les Lys Noir – 9,000 dolarów

Zapachowa ekstrawagancja

W dzisiejszych czasach zwykły zapach staje się już wręcz nudny. Klienci poszukują czegoś więcej, czegoś, co uderza swoją unikalnością, oryginalnością, a przede wszystkim – luksusem. Ekskluzywne perfumy to okazja nie tylko do posiadania wspaniałego i trwałego zapachu, ale również posiadania dzieła sztuki, które zawsze będzie wzbudzało podziw i zazdrość. Niemniej jednak, ceny perfum są dla wielu osób zbyt wysokie, by móc zdecydować się na ich zakup. To interesujący rynek, ale jednocześnie niszowy.