Najdroższe perfumy świata – Luksusowe zapachy i ich ceny

Moda

W świecie perfum istnieje wiele luksusowych marek oferujących najwyższej jakości zapachy, z których część osiąga niemałe ceny. Oto lista najdroższych perfum na świecie, które z pewnością zainteresują miłośników perfum.

 1. Clive Christian No. 1 – Ponad 3000 dolarów za 50 ml
  Clive Christian No. 1 to jedna z najdroższych marek perfum na rynku. Produkt wykorzystuje między innymi składniki takie jak jaśmin, rokford, bergamotka, kardamon, cytryna, wanilia i róża. Kobiety i mężczyźni mogą cieszyć się tą marką, ale muszą przygotować swoje portfele na wydatki.

 2. Chanel Grand Extrait – Ponad 4000 dolarów za 30 ml
  To klasyk wśród marek luksusowych, który wiedzie prym w branży od lat. Chanel Grand Extrait jest zapachem, który rozpoznaje się jednym wdechem. Zawiera składniki, takie jak jaśmin, różę, ylang-ylang, irys oraz wanilię.

 3. Clive Christian No. 1 Imperial Majesty – Około 12 000 dolarów za 50 ml
  Kolejna marka Clive Christian wśród dziesięciu najdroższych perfum na świecie. Jest to złota butelka z białymi diamentami, a sam zapach to połączenie cytrusów i innych składników naturalnych.

 4. Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes – Około 6 800 dolarów za 30 ml
  Produkt ten pochodzi z francuskiej marki Baccarat i posiada słodki aromat z nutami kadzidła i mirry. Butelka jest inspirowana kryształową karafką i ma jedwabną rozetkę na wierzchu.

 5. Caron Poivre – Około 2 000 dolarów za 50 ml
  To klasyczny zapach, który powstał w 1954 roku. Wielu perfumiarzy uważa, że ​​jest to najlepszy zapach na świecie. Składa się z nuti pieprzu, goździków i mchu.

Podsumowując, luksusowe marki perfum oferują niesamowite zapachy, które są warte swoich cen. Dla ludzi, którzy lubią pozwalać sobie na wyjątkowe rzeczy, te perfumy są warte wydawania dużych pieniędzy, jednak dla innych mogą być one niestety po prostu poza zasięgiem.