Najlepsze sklepy z biżuterią vintage dla kobiet

Moda

Modne i stylowe, biżuteria vintage zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet w każdym wieku. Vintage oznacza stylizację z przeszłości, co daje oryginalność i wyjątkowy charakter naszym stylizacjom. W ciągu ostatnich lat, wiele sklepów oferujących biżuterię vintage, powstało na całym świecie. W tym artykule przedstawiamy pięć najlepszych sklepów, gdzie można znaleźć biżuterię vintage dla kobiet.

 1. Skinner Auctioneers
  Skinner Auctioneers to amerykańska aukcja biżuterii vintage oraz nowoczesnej, odbywająca się co kwartał. Tutaj można znaleźć prawdziwe skarby, takie jak diamentowe pierścionki, szmaragdowe kolczyki, korale oraz wiele innych. Aby wziąć udział w aukcji, należy się zarejestrować, albo poprosić o pomoc od pracowników sklepu.

 2. Vivien of Holloway
  Vivien of Holloway to brytyjska marka specjalizująca się w kreacjach zarówno z lat 40., jak i 50. To doskonałe miejsce zarówno dla miłośniczek mody tego okresu, jak i dla vintage’owych fanków. W ofercie sklepu znajdziemy nie tylko oryginalne sukienki i płaszcze, ale również biżuterię, która dopełni każdą stylizację.

 3. Etsy
  Etsy to internetowy rynek ręcznie robionych przedmiotów. Jest to doskonałe miejsce, aby znaleźć biżuterię vintage, wykonaną przez niezależnych artystów z całego świata. W ofercie Etsy znajduje się wiele unikalnych biżuterii, które nie są dostępne w innych sklepach. Kupujący mogą z łatwością skontaktować się z producentem w celu zamówienia biżuterii zgodnej z ich wymaganiami.

 4. Rokit
  Rokit to brytyjski sklep, który specjalizuje się w modzie w stylu lat 80. i 90. Znajdziemy tutaj sztuczne kolczyki i naszyjniki w stylu hiphop, jak i oryginalne pierścionki i bransoletki z vintage’owego zegarka. Rokit to idealne miejsce dla miłośniczek wszechstronności z lat 80. i 90.

 5. Beyond Retro
  Beyond Retro to sklep z ponad 20-letnią tradycją, oferujący biżuterię vintage, a także wiele innych odzieżowych skarbów. Sklep oferuje unikalne wzory z lat 60. i 70., jak również ciekawe propozycje z lat 80. i 90. Warto skorzystać z możliwości zakupienia online lub odwiedzić jedno z pięciu sklepów stacjonarnych w Londynie.

Podsumowanie
Biżuteria vintage zyskała wielką popularność wśród kobiet w każdym wieku. Warto poszukać skarbów w najlepszych sklepach zajmujących się biżuterią z przeszłości. Naszą listę otwiera amerykański Skinner Auctioneers, następnie brytyjska marka Vivien of Holloway, internetowy market z ręcznie robionymi przedmiotami Etsy, Rokit specjalizujący się w vintage’owych nowinkach z lat 80. i 90. oraz Beyond Retro, który ma ponad 20-letnią tradycję. Każdy z tych sklepów oferuje swoją oryginalną selekcję biżuterii vintage, która doda naszej stylizacji niezastąpiony urok i charakter.