Ojciec Pio Gocław – Informacje o parafii i wspólnotach modlitewnych

Moda

Ojciec Pio Gocław – Parafia i wspólnoty modlitewne

Historia parafii

Parafia Ojca Pio w Warszawie-Gocławiu została założona w 1980 roku przez ks. Tadeusza Rydzyka i ks. Leona Knabita. Wcześniej w tym miejscu działał punkt duszpasterski.

Działalność duszpasterska

Parafia Ojca Pio skupia się na działalności duszpasterskiej, a jej celem jest kierowanie ludzi do zjednoczenia z Bogiem. Wspólnota skupia się na kultywowaniu tradycji katolickich, w tym przede wszystkim na liturgii, a także na katechezie, modlitwie i pomocy potrzebującym.

Wspólnoty modlitewne

W parafii działają liczne wspólnoty modlitewne. Są to między innymi:

  1. Grupa Odnowy w Duchu Świętym – spotkania odbywają się w każdą środę wieczorem, w czasie których uczestnicy modlą się w językach, chwalą Boga i słuchają nauk.

  2. Ruch Światło-Życie – jest to wspólnota modlitewno-formacyjna, mająca na celu prowadzenie do Chrystusa przez formację. Spotkania odbywają się w piątki i są prowadzone przez wspólnotę mężczyzn i kobiet.

  3. Wspólnota Maryi – skupia się na modlitwie w intencjach Maryi. Spotkania odbywają się we wtorki wieczorem.

Działalność Charytatywna

Parafia prowadzi też działalność charytatywną. Organizowane są zbiórki żywności i pieniędzy dla potrzebujących. Organizowane są też wizyty duszpasterskie dla chorych, starszych i samotnych osób.

Podsumowanie

Parafia Ojca Pio w Gocławiu to miejsce, gdzie kultywuje się tradycje katolickie, prowadzi działalność duszpasterską i pomaga potrzebującym. Dzięki szerokiej ofercie wspólnot modlitewnych każdy może znaleźć w niej miejsce dla siebie.