Parafia Chrystusa Króla Kolno – Informacje o parafii i harmonogram mszy

Moda

PARAFIA CHRYSTUSA KRÓLA KOLNO

Znajdująca się w samym centrum miasta parafia Chrystusa Króla to jedna z najstarszych i najważniejszych parafii w mieście Kolno. Parafia ta jest ważnym miejscem kultu religijnego, ale również miejscem wielu wydarzeń społeczno-kulturalnych.

HISTORIA PARAFII

Historia parafii Chrystusa Króla sięga początku XX wieku. W latach 1914-1919 Kościół ewangelicki w Kolnie został przekształcony na kościół katolicki. W 1929 roku kościół ten otrzymał status parafii. Podczas II wojny światowej kościół został zniszczony, a wierni odprawiali msze na provisorium. Po wojnie rozpoczęły się prace nad odbudową kościoła, które zakończyły się sukcesem w 1956 roku.

O PRACY PARAFII

W parafii Chrystusa Króla działa wiele grup parafialnych, w tym: ministranci, schola, Caritas oraz róże różańcowe. Parafia angażuje się również w akcje charytatywne na rzecz potrzebujących. W okresie Bożego Narodzenia oraz Wielkiego Postu parafia organizuje spotkania i modlitwy dla parafian.

HARMONOGRAM MSZY

W kościele parafii Chrystusa Króla można uczestniczyć we Mszy Świętej codziennie o godzinie 7:00 oraz 18:00. W niedziele i święta Msze odprawiane są o godzinie 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00. Przed każdą Mszą Świętą odprawiany jest różaniec oraz nabożeństwo. Parafia organizuje również nabożeństwo majowe oraz różańcowe.

ATRAKCJE W OKOLICY

W pobliżu kościoła parafii Chrystusa Króla znajdują się liczne atrakcje turystyczne, których warto odwiedzić. Są to między innymi:

  • Kościół św. Aleksandra z 1936 roku,
  • Muzeum Ziemi Pałuk,
  • Pałac w Ciechominie z XIX wieku,
  • Skansen w Zielu.

Podsumowując, parafia Chrystusa Króla to ważne miejsce kultu religijnego, ale również miejscem wielu wydarzeń społeczno-kulturalnych. Harmonogram mszy jest bardzo bogaty, dzięki czemu każdy parafianin może dostosować godzinę uczestnictwa w nabożeństwach do swojego harmonogramu dnia.